Grupa producencka
Michelin to jeden z największych producentów opon na świecie.
Firma założona została przez braci Andrégo i Édouarda Michelin w 1889 roku. Siedziba Compagnie Générale des Établissements Michelin znajduje się w Clermont-Ferrand we Francji. Michelin wydaje również mapy i przewodniki („Guide Michelin”) dla turystów zmotoryzowanych.
Przedsiębiorstwo zasłynęło z produkcji opon dla Formuły 1. Firma produkuje opony do samochodów osobowych, ciężarowych, maszyn rolniczych, motocykli, dętki i opony rowerowe oraz opony do samolotów i promów kosmicznych.
Grupa Michelin to marki Recamic, Kleber, BFGoodrich, Riken, Taurus, Kormoran, Warrior, Siamtyre, Tigar, Euromaster.
Michelin posiada 56 zakładów produkcyjnych w 17 krajach oraz 3 centra technologiczne zlokalizowane w Japonii, Francji i Stanach Zjednoczonych. W 1981 Michelin nabył francuskiego producenta opon - firmę Kleber. W 1990 roku Michelin Group sfinalizował zakup firmy Uniroyal Goodrich Tire Company. W 1995 roku dyrektor zarządzający Grupy Michelin Franćois Michelin oraz Minister Przekształceń Własnościowych Wiesław Kaczmarek podpisali umowę, dzięki której grupa Michelin stała się większościowym akcjonariuszem Stomilu Olsztyn. Polski zakład Michelin zatrudnia ponad 4 tysiące osób. Od sezonu 2011 roku firma została oficjalnym dostawcą opon w WRC i została przedłużona do roku 2016.
Bibendum zwany ludzikiem Michelin to maskotka i symbol przedsiębiorstwa używany w logo firmy oraz w kampaniach reklamowych. To jeden z najstarszych zarejestrowanych znaków towarowych, zaprezentowany po raz pierwszy w 1894 roku.
Klasa opon
Opony klasy średniej to dobry stosunek ceny do jakości
Opony klasy średniej, zwane również „medium” są nowoczesne a producenci dbają o jakość i wysokie standardy oraz długą trwałość. Wykonane są z dobrych mieszanek gumowych. Gwarantują większe bezpieczeństwo jazdy w każdych warunkach. Opony klasy średniej cechują się dobrymi parametrami pod względem ekonomicznej jazdy i hałasu.
Wybierz opony dostosowane do swoich potrzeb i stylu jazdy!
Zadaj sobie pytania: Gdzie poruszasz się samochodem? Czy tylko w mieście, czy także w dalsze trasy? Jaki samochód posiadasz? O małej czy dużej mocy silnika? Jaki styl jazdy preferujesz - spokojny czy dynamiczny? Odpowiednio dobrane opony to gwarancja bezpieczeństwa.
Dla jakich samochodów opony klasy średniej?
Opony klasy średniej są odpowiednie dla kierowców, którzy oczekują zrównoważonych, średnich osiągów. Opony te sprawdzą się w większości popularnych samochodach dostępnych na rynku. Są idealne zarówno do miasta, jak i na dalsze trasy.
Rodzaj bieżnika
Opona asymetryczna – bezpieczeństwo i dobre osiągi
Pierwsze opony osobowe asymetryczne pojawiły się w latach 90 tych XX wieku. Stosowane były wtedy w samochodach o wysokich osiągach. Dzisiaj występują również w segmencie opon klasy średniej. Do niedawna opony asymetryczne występowały wyłącznie jako opony letnie. Intensywne prace nad rozwojem opon sprawił, że obecnie występują one również w ofercie zimowej. Rożnica w rodzaju bieżnika to nie tylko efekt wizualny. Różne kształty bloków oraz ich rozmieszczenie pozwalają na dopasowanie do konkretnego typu auta. Odpowiednio dobrane opony to zwiększenie poziomu bezpieczeństwa i poprawienie osiągów.
Jak rozpoznać opony asymetryczne?
Opona asymetryczna składa się z dwóch różnych części. Zewnętrzna strona bieżnika zazwyczaj zbudowana jest z większych klocków bieżnika. Odpowiada ona za osiągi na suchej nawierzchni i stabilność. Natomiast wewnętrzna jego część ze względu na układ i ilość rowków odpowiada za przyczepność podczas hamowania na mokrej nawierzchni- szybko i skutecznie odprowadza wodę. Opony asymetryczne często posiadają masywny, centralny klocek zapewniający stabilność w czasie jazdy na prostej drodze. Taki model opony nie może być dowolnie montowany a tylko zgodnie z wytycznymi producenta. Po obu stronach opony umieszczone są napisy: INSIDE – opona powinna być skierowana tym oznaczeniem do wewnątrz i OUTSIDE – opona powinna być skierowana tym oznaczeniem na zewnątrz.
Zalety bieżnika asymetrycznego
Ogromną zaletą opon asymetrycznych jest połączenie osiągów, których uzyskanie byłoby niemożliwe w przypadku opon kierunkowych lub symetrycznych. Odpowiednio opracowany układ rzeźby bieżnika asymetrycznego wpływa na kształt odcisku opony na powierzchni kontaktu z podłożem. To właśnie ten element jest bardzo istotny jeśli chodzi o ryzyko powstawania zjawiska aquaplaningu. Dzięki temu umożliwiają pewniejsze i szybsze pokonywanie zakrętów. Opony asymetryczne potrafią dorównywać osiągami oponom kierunkowym na mokrej nawierzchni, przewyższając je jednocześnie na suchej drodze.
Informacje dodatkowe
Kleber Dynaxer UHP - opony na lato
Kleber zajmuje szóste miejsce w Europie pod względem sprzedaży opon. Sięgająca swoją historią 1911 roku marka, należy do Michelina od 1981, z którym przeprowadza badania i rozwija kolejne nowości. Firma produkuje opony do samochodów osobowych i dostawczych.
Kleber Dynaxer UHP to opona letnia klasy średniej przeznaczona do samochodów osobowych. Produkowana jest od średnicy 17 cali, a do roku 2020 ma dotrzeć do 20 cali. Opona posiada 5-letnią gwarancję producenta.
Dlaczego polecamy opony Kleber Dynaxer UHP?
Model Dynaxer UHP (Ultra High Performance) to nowość 2019 roku i flagowy produkt marki Kleber, który kierowany jest do wyższej klasy samochodów. Na ścianach bocznych opony pojawił się motyw graficzny imitujący włókno węglowe oraz w kilku miejscach logo marki, co daje bardzo pozytywny efekt wizualny. Ogumienie radzi sobie z manewrami dużo bardziej dynamicznymi od tych spotykanych na co dzień na drodze. Dynaxer UHP to solidny produkt pod względem komfortu jazdy i przyczepności, który utrzymuje swoje parametry nawet przy wytężonej eksploatacji. Opona wyposażona została w samoblokujące się lamele dzięki którym klocki bieżnika nie odkształcają się podczas hamowania. Dzięki temu nie zużywają się szybko oraz obniżają zużycie paliwa.
Kleber Dynaxer UHP to połączenie solidnych parametrów, bezproblemowej obsługi i przystępnej ceny.