Grupa producencka
Hankook to rozwój oparty wiedzą
Od 1941 r.pierwszy producent opon w Korei, firma Hankook rozwinęła się do pozycji siódmej największej firmy na świecie Firma wciąż stwarza nowe możliwości i pokonuje wyzwania. Hankook w języku koreańskim oznacza „Koreę Południową”.
Jest to największy producent opon w Korei Południowej. W 1962 roku opony Chosun trafiły po raz pierwszy na eksport. W 1982 roku Hankook otworzył pierwszy Centralny Instytut Badawczy w Daejon, a kilka miesięcy później centrum do spraw badań i rozwoju Akron Technical Center w Ohio w Stanach Zjednoczonych. Niebawem otwarto również siedzibę w mieście Hanower w Niemczech. Sukcesem było podpisanie kontraktu z koncernem Michelin w 2003 roku. Ostatnio koreańska spółka mocno angażuje się również w sporty samochodowe. Hankook dostarczał opony do wyścigów IMSA Prototype Lites, będące bezpośrednim zapleczem American Le Mans Series.
Opony Hankook dostępne są już w ponad 180 krajach świata.
Marka prężnie działa również w Europie a jego opony stosowane są w autach osobowych, dostawczych, ciężarowych, sportowych a także w oryginalnym wyposażeniu czołowych producentów samochodów jak np. Audi, Chevrolet, Chrysler, Ford, Hyundai, Kia, Opel, Renault i Volkswagen.
Klasa opon
Opony klasy średniej to dobry stosunek ceny do jakości
Opony klasy średniej, zwane również „medium” są nowoczesne a producenci dbają o jakość i wysokie standardy oraz długą trwałość. Wykonane są z dobrych mieszanek gumowych. Gwarantują większe bezpieczeństwo jazdy w każdych warunkach. Opony klasy średniej cechują się dobrymi parametrami pod względem ekonomicznej jazdy i hałasu.
Wybierz opony dostosowane do swoich potrzeb i stylu jazdy!
Zadaj sobie pytania: Gdzie poruszasz się samochodem? Czy tylko w mieście, czy także w dalsze trasy? Jaki samochód posiadasz? O małej czy dużej mocy silnika? Jaki styl jazdy preferujesz - spokojny czy dynamiczny? Odpowiednio dobrane opony to gwarancja bezpieczeństwa.
Dla jakich samochodów opony klasy średniej?
Opony klasy średniej są odpowiednie dla kierowców, którzy oczekują zrównoważonych, średnich osiągów. Opony te sprawdzą się w większości popularnych samochodach dostępnych na rynku. Są idealne zarówno do miasta, jak i na dalsze trasy.
Rodzaj bieżnika
Opona asymetryczna – bezpieczeństwo i dobre osiągi
Pierwsze opony osobowe asymetryczne pojawiły się w latach 90 tych XX wieku. Stosowane były wtedy w samochodach o wysokich osiągach. Dzisiaj występują również w segmencie opon klasy średniej. Do niedawna opony asymetryczne występowały wyłącznie jako opony letnie. Intensywne prace nad rozwojem opon sprawił, że obecnie występują one również w ofercie zimowej. Rożnica w rodzaju bieżnika to nie tylko efekt wizualny. Różne kształty bloków oraz ich rozmieszczenie pozwalają na dopasowanie do konkretnego typu auta. Odpowiednio dobrane opony to zwiększenie poziomu bezpieczeństwa i poprawienie osiągów.
Jak rozpoznać opony asymetryczne?
Opona asymetryczna składa się z dwóch różnych części. Zewnętrzna strona bieżnika zazwyczaj zbudowana jest z większych klocków bieżnika. Odpowiada ona za osiągi na suchej nawierzchni i stabilność. Natomiast wewnętrzna jego część ze względu na układ i ilość rowków odpowiada za przyczepność podczas hamowania na mokrej nawierzchni- szybko i skutecznie odprowadza wodę. Opony asymetryczne często posiadają masywny, centralny klocek zapewniający stabilność w czasie jazdy na prostej drodze. Taki model opony nie może być dowolnie montowany a tylko zgodnie z wytycznymi producenta. Po obu stronach opony umieszczone są napisy: INSIDE – opona powinna być skierowana tym oznaczeniem do wewnątrz i OUTSIDE – opona powinna być skierowana tym oznaczeniem na zewnątrz.
Zalety bieżnika asymetrycznego
Ogromną zaletą opon asymetrycznych jest połączenie osiągów, których uzyskanie byłoby niemożliwe w przypadku opon kierunkowych lub symetrycznych. Odpowiednio opracowany układ rzeźby bieżnika asymetrycznego wpływa na kształt odcisku opony na powierzchni kontaktu z podłożem. To właśnie ten element jest bardzo istotny jeśli chodzi o ryzyko powstawania zjawiska aquaplaningu. Dzięki temu umożliwiają pewniejsze i szybsze pokonywanie zakrętów. Opony asymetryczne potrafią dorównywać osiągami oponom kierunkowym na mokrej nawierzchni, przewyższając je jednocześnie na suchej drodze.
Informacje dodatkowe
Hankook Winter i*cept evo2 W320 – opona na zimę
Marka Hankook powstała w 1941 roku w Seulu. Jest to największy producent ogumienia w Korei Południowej i jeden z największych na świecie. Producent aktywnie działa również w Europie a jego opony stosowane są w autach osobowych, dostawczych, ciężarowych, sportowych a także w oryginalnym wyposażeniu czołowych producentów samochodów (tzw. homologacja) jak np. Audi- oznaczenie AO. Opony Hankook dostępne są w ponad 170 krajach świata i używane są m. in. w wyścigach Asian Le Mans Series i American Le Mans Series.
Hankook Winter i*cept evo2 W320 to opona zimowa klasy ekonomicznej produkowana w rozmiarach od 16 do 20 cali z przeznaczeniem do samochodów osobowych.
Hankook Winter i*cept evo2 W320 – niezawodność zimą
Model Winter i*cept evo2 W320 posiada symbol 3PMSF (Three Peak Mountain Snow Flake), co oznacza, że spełnia wymagania Unii Europejskiej dotyczące opon zimowych. Hankook Winter i*cept evo2 W320 jest lepszą wersją znanego modelu i*cept evo W310. Model Winter i*cept evo2 W320 sprawi, że bezpiecznie dotrzesz do celu, niezależnie od panujących warunków pogodowych.
Nowoczesny asymetryczny wzór bieżnika to gwarancja doskonałego prowadzenia na każdej nawierzchni. Szczególnie dobrze sprawuje się on na zaśnieżonej i błotnistej nawierzchni. Sześcienny kształt klocków oraz ich większa liczba zapewnia lepsze prowadzenie.
Specjalne rowki mają większą powierzchnię, dzięki czemu szybko odprowadzają śnieg. Poprzecznie nacięcia dają efekt krawędziowania, a zwiększenie długości krawędzi czepnych poprawia stabilność i przyczepność. Rowki typu zig-zag zapewniają poprawę trakcji, dzięki większej ilości skrzyżowanych kanalików. Jazda jest dynamiczna zarówno na suchej, jak i na mokrej jezdni. Poszerzone barki opony poprawiają przyczepność i kierowalność. Za osiągi na suchej drodze odpowiada kształt klocków żeber barkowych.