Lassa Competus HP 2 225/55R19 99 V

Lassa Competus HP 2 225/55R19 99 V

Indeks nośności: 99 (pokaż tabelę)

Indeks prędkości: V (pokaż tabelę)

Data produkcji: 2023
C
B
71dB
letnie
Ekonomiczna

Zobacz inne opony marki Lassa

czmagDostępność średnia ilość

Dostępność: średnia ilość w magazynie

czdoDoręczymy 27.01.2025

Dostępność: w magazynie

Dostawa w 2 dni robocze.

Przewidywana data doręczenia:

27 stycznia 2025

Oferta dotyczy przesyłki kurierskiej na terenie Polski z wybraną opcją płatności za pobraniem.

czdoDostawa GRATIS

Koszt dostawy zakupionych towarów w całości pokrywa sklep.

Oferta dotyczy przesyłki kurierskiej na terenie Polski.

523.90

Inne oferty opon Lassa Competus HP 2 225/55R19 99 V

Data produkcji: nie starsza niż 24 miesiące

czmagDostępność średnia ilość

Dostępność: średnia ilość w magazynie

czdoDoręczymy 30.01-31.01

Dostępność: w magazynie

Dostawa 5-6 dni roboczych.

Przewidywana data doręczenia:

30.01.2025 - 31.01.2025

Oferta dotyczy przesyłki kurierskiej na terenie Polski z wybraną opcją płatności za pobraniem.

627.89

Opis opony Lassa Competus HP 2 225/55R19 99 V

Opona asymetryczna – bezpieczeństwo i dobre osiągi

Pierwsze opony osobowe asymetryczne pojawiły się w latach 90 tych XX wieku. Stosowane były wtedy w samochodach o wysokich osiągach. Dzisiaj występują również w segmencie opon klasy średniej. Do niedawna opony asymetryczne występowały wyłącznie jako opony letnie. Intensywne prace nad rozwojem opon sprawił, że obecnie występują one również w ofercie zimowej. Rożnica w rodzaju bieżnika to nie tylko efekt wizualny. Różne kształty bloków oraz ich rozmieszczenie pozwalają na dopasowanie do konkretnego typu auta. Odpowiednio dobrane opony to zwiększenie poziomu bezpieczeństwa i poprawienie osiągów.

Jak rozpoznać opony asymetryczne?

Opona asymetryczna składa się z dwóch różnych części. Zewnętrzna strona bieżnika zazwyczaj zbudowana jest z większych klocków bieżnika. Odpowiada ona za osiągi na suchej nawierzchni i stabilność. Natomiast wewnętrzna jego część ze względu na układ i ilość rowków odpowiada za przyczepność podczas hamowania na mokrej nawierzchni- szybko i skutecznie odprowadza wodę. Opony asymetryczne często posiadają masywny, centralny klocek zapewniający stabilność w czasie jazdy na prostej drodze. Taki model opony nie może być dowolnie montowany a tylko zgodnie z wytycznymi producenta. Po obu stronach opony umieszczone są napisy: INSIDE – opona powinna być skierowana tym oznaczeniem do wewnątrz i OUTSIDE – opona powinna być skierowana tym oznaczeniem na zewnątrz.

Zalety bieżnika asymetrycznego

Ogromną zaletą opon asymetrycznych jest połączenie osiągów, których uzyskanie byłoby niemożliwe w przypadku opon kierunkowych lub symetrycznych. Odpowiednio opracowany układ rzeźby bieżnika asymetrycznego wpływa na kształt odcisku opony na powierzchni kontaktu z podłożem. To właśnie ten element jest bardzo istotny jeśli chodzi o ryzyko powstawania zjawiska aquaplaningu. Dzięki temu umożliwiają pewniejsze i szybsze pokonywanie zakrętów. Opony asymetryczne potrafią dorównywać osiągami oponom kierunkowym na mokrej nawierzchni, przewyższając je jednocześnie na suchej drodze.

Opony klasy ekonomicznej – bogaty wybór w dobrej cenie

Opony klasy ekonomicznej, zwane też „budżetową” cechują się atrakcyjną ceną zakupu. Opona z niższej półki, to oparty na klasycznych i sprawdzonych rozwiązaniach produkt. Do produkcji opony ekonomicznej stosowane są tradycyjne mieszanki gumy.

Wybierz opony dostosowane do swoich potrzeb i stylu jazdy!

Zadaj sobie pytania: Gdzie poruszasz się samochodem? Tylko w mieście, czy również w dalsze trasy? Jaki auto posiadasz? O dużej czy małej mocy silnika? Jaki styl jazdy preferujesz? Spokojny czy dynamiczny? Odpowiednio dobrane opony to gwarancja bezpieczeństwa.

Dla jakich samochodów opony klasy ekonomicznej?

Wybierz opony klasy ekonomicznej jeśli posiadasz auto klasy miejskiej, preferujesz spokojną jazdę w warunkach miejskich, a przebiegi są małe lub umiarkowane. Jeśli uważasz, że Twoje potrzeby znajdują się gdzieś pomiędzy dwoma kategoriami (opony ekonomiczne lub klasy średniej), to kup opony klasy średniej, które stanowią kompromis pomiędzy tymi obiema grupami. Używanie „budżetówek” w sportowym aucie o dużej mocy nie jest dobrym pomysłem.

Bridgestone to jeden z pięciu największych producentów opon na świecie.

Przedsiębiorstwo zostało założone w 1931 roku przez Shōjirō Ishibashiego w mieście Kurume w Japonii.

Nazwa Bridgestone pochodzi z tłumaczenia z języka japońskiego na angielski nazwiska założyciela, przestawienia i połączenia wyrazów. Nazwisko Ishibashi w tłumaczeniu stone bridge (kamienny most), po przestawieniu i połączeniu daje nazwę Bridgestone. Przedsiębiorstwo zajmuje trzecie miejsce wśród przedsiębiorstw na rynku Ameryki Północnej.

Bridgestone dostarcza opony koncernom Audi, BMW, Citroen, Ford, Toyota, Honda, Lexus, Mazda, Maserati, Mercedes-Benz, Opel, SEAT, Skoda Auto, Suzuki, Mini, Peugeot, Volkswagen.

Marka produkuje też części samochodowe (koła gumowe, elementy tłumiące hałas, amortyzatory), wyroby gumowe (pasy transmisyjne, izolacje, odbijacze portowe, bębny gumowe, pokrycia dachowe), deski surfingowe, produkty chemiczne (materiały budowlane, pianki), artykuły sportowe (buty , rowery, piłki i kije golfowe, piłki tenisowe).

Koncern posiada 59 fabryk. Europejska centrala Bridgestone funkcjonuje od roku 1990, koordynując pracę 2 wyłącznych dystrybutorów 20 firm handlowych, 8 fabryk, Centrum Technicznego w Rzymie oraz Europejskiego Toru Testowego. Marki należące do grupy Bridgestone to Firestone, Dayton, Uniroyal, Lassa oraz Nokian.

Koncern posiada w Polsce cztery fabryki: w Poznaniu i Stargardzie (opony do samochodów) oraz w Żarowie i Wolsztynie (produkcja wyrobów gumowych).

Bridgestone po raz pierwszy wziął udział w wyścigach Formuły 1 w roku 1997. W lipcu 2002 Michael Schumacher zdobył pierwsze miejsce w F1 na oponach Bridgestone.

 

 

Zasady bezpieczeństwa

  • Zabrania się wykorzystywać produkt i jego części niezgodnie z przeznaczeniem. Nieautoryzowane modyfikacje i zmiany są niedozwolone.
  • Produktu nie powinno się przechowywać w gorących i mocno nasłonecznionych miejscach – może prowadzić do jego uszkodzenia lub degradacji.
  • Produkt stosować wyłącznie z kompatybilnymi felgami.
  • Produkt może być montowany wyłącznie przez osoby wykwalifikowane i przeszkolone w tym zakresie, zgodnie z wytycznymi producenta.
  • Nie usuwać żadnych oznaczeń z produktu – zawierają one istotne informacje niezbędne do dla bezpiecznej obsługi produktu.

Dane kontaktowe dostawcy

  • Dostawca ODACC GmbH
  • Adres Alikahya Fatih mah. Sanayi cad. No:98 41310 Izmit /KOCAELI TURKEY
  • E-mail info@lassa.com.tr
  • Telefon +908502101300
Warunki gwarancji dla opony Lassa Competus HP 2 225/55R19 99 V
Najnowsze opinie dla opony Lassa Competus HP 2 225/55R19 99 V

Dodaj opinię dla tej opony

użytkownik:

Roman

5.11/6

rozmiar opony

225/50R18

pojazd

Toyota C-HR 2017r. Crossover AX-1T - 1.8 (72 kW)

przejechany dystans

140000km

styl jazdy

umiarkowany

sposób nabycia

z wyboru

miejsce użytkowania

w mieście i poza miastem

zachowanie na suchej nawierzchni

5.00

zachowanie na mokrej nawierzchni

5.00

hamowanie

5.00

zachowanie na łukach

5.00

komfort

5.00

poziom hałasu

5.00

wygląd

6.00

opory toczenia

5.00

zużycie

5.00

płatności elektroniczne
Kontakt

Infolinia

sklep@inopony.pl

pn-pt: 8-16, sb: 9-14

801 002 990

52 561 99 90

Płatności
Płatności PayU
Raty BNP Paribas
Copyright © 2010-2023 InOpony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Lassa Competus HP 2 225/55R19 99 V

523.90 zł

801 002 990

52 561 99 90

tel. stacjonarne

tel. komórkowe

Infolinia