Barum Polaris 6 205/55R16 91 T 3PMSF

Barum Polaris 6 205/55R16 91 T 3PMSF

Indeks nośności: 91 (pokaż tabelę)

Indeks prędkości: T (pokaż tabelę)

Data produkcji: 2024/2025
B
C
72dB
zimowe
Ekonomiczna

Zobacz inne opony marki Barum

czmagDostępność średnia ilość

Dostępność: średnia ilość w magazynie

czdoDoręczymy 15.01.2025

Dostępność: w magazynie

Dostawa w 1 dzień roboczy.

Przewidywana data doręczenia:

15 stycznia 2025

Oferta dotyczy przesyłki kurierskiej na terenie Polski z wybraną opcją płatności za pobraniem.

czdoDostawa GRATIS

Koszt dostawy zakupionych towarów w całości pokrywa sklep.

Oferta dotyczy przesyłki kurierskiej na terenie Polski.

257.80

Opis opony Barum Polaris 6 205/55R16 91 T 3PMSF

Opona kierunkowa – gwarancja bezpieczeństwa

Bieżnik kierunkowy dominuje wśród opon zimowych. Rożnica w rodzaju bieżnika to nie tylko efekt wizualny. Różne kształty bloków oraz ich rozmieszczenie pozwalają na dopasowanie do konkretnego typu auta. Wybierając opony zastanów się jaki jest Twój styl jazdy i w jakich warunkach będą użytkowane. Odpowiednio dobrane opony to zwiększenie poziomu bezpieczeństwa i poprawienie osiągów.

Jak rozpoznać opony kierunkowe?

Bieżnik kierunkowy wyglądem przypomina litery "V" lub "U". To właśnie ta konstrukcja sprawia, że opony kierunkowe różnią się montażem od pozostałych opon. Aby zagwarantować najlepsze osiągi, kierunek bieżnika przy zakładaniu opony musi być zgodny ze wskazaniem producenta. Oznaczenie opon kierunkowych ma formę strzałki lub elementu graficznego a także napisu (np. ROTATION). Oznaczenia opon kierunkowych znajdują się na boku. Ważnymi elementami bieżnika kierunkowego są skośne rowki, prowadzące od środka do barków po lewej i prawej stronie opony, na pierwszy rzut oka wskazujące na kierunek opony. Często bieżnik ten posiada szerokie rowki obwodowe.

Zalety bieżnika kierunkowego

Do dzisiaj nie stworzono technologii, która poprawiłaby wszystkie osiągi jednocześnie. Główne zaletą bieżnika kierunkowego jest szybkie odprowadzenie wody spod opony za pomocą szerokich rowków na obwodzie oraz lejkowatych rowków poprzecznych. Odporność na aquaplaning jest wyższa w tym przypadku o ok. 20 – 30% w porównaniu z innymi typami bieżnika. Bieżnik kierunkowy doskonale poradzi sobie z błotem pośniegowym (opona zimowa) oraz w trakcie ulewy (opona letnia). Dodatkową zaletą bieżnika jest atrakcyjny wygląd, lepsza przyczepność na suchej nawierzchni oraz niski opór toczenia.

Opony klasy ekonomicznej – bogaty wybór w dobrej cenie

Opony klasy ekonomicznej, zwane też „budżetową” cechują się atrakcyjną ceną zakupu. Opona z niższej półki, to oparty na klasycznych i sprawdzonych rozwiązaniach produkt. Do produkcji opony ekonomicznej stosowane są tradycyjne mieszanki gumy.

Wybierz opony dostosowane do swoich potrzeb i stylu jazdy!

Zadaj sobie pytania: Gdzie poruszasz się samochodem? Tylko w mieście, czy również w dalsze trasy? Jaki auto posiadasz? O dużej czy małej mocy silnika? Jaki styl jazdy preferujesz? Spokojny czy dynamiczny? Odpowiednio dobrane opony to gwarancja bezpieczeństwa.

Dla jakich samochodów opony klasy ekonomicznej?

Wybierz opony klasy ekonomicznej jeśli posiadasz auto klasy miejskiej, preferujesz spokojną jazdę w warunkach miejskich, a przebiegi są małe lub umiarkowane. Jeśli uważasz, że Twoje potrzeby znajdują się gdzieś pomiędzy dwoma kategoriami (opony ekonomiczne lub klasy średniej), to kup opony klasy średniej, które stanowią kompromis pomiędzy tymi obiema grupami. Używanie „budżetówek” w sportowym aucie o dużej mocy nie jest dobrym pomysłem.

Continental jest czwartym największym producentem opon na świecie

Continental-Caoutchouc und Gutta-Percha Compagnie – to pełna nazwa marki, która zaczęła działalność 8 października 1871 roku. Produkowano wtedy opony z utwardzonej gumy do wozów i rowerów oraz tkaniny gumowane. W tamtym czasie przemysł motoryzacyjny nie istniał. W 1892 firma Continental wprowadziła pneumatyczne opony do rowerów. Continental wyprodukował pierwsze opony ( bez bieżnika ) do automobilów. Pierwszą oponę do samochodów osobowych posiadającą bieżnik wyprodukowano 1904 roku.

Wybuch pierwszej wojny światowej zatrzymał rozwój firmy. Firma Goodrich, która wykupiła pakiet udziałów w niemieckim przedsiębiorstwie przyczyniła się do dalszego rozwoju. Dzięki tej współpracy Continental zaczął odbudowywać swoją markę. Continental stał się potentatem na rynku niemieckim a niedługo potem związał się z Oplem. Plany koncernowi pokrzyżowała II wojna i Continental znów skorzystał z pomocy Amerykanów. W czerwcu 1945 roku wznowił produkcję.

Ekspansja firmy Continental trwa do dzisiaj. Koncern przejął skandynawskie marki Gislaved i Viking, amerykańską markę Uniroyal oraz General Tire Inc, austriacki Semperit a także czeski Barum. Otworzył fabryki m.in. w Argentynie, Meksyku, RPA, na Słowacji, w Rumunii oraz Malezji.

Continental trafił do Księgi Rekordów Guinnessa dzięki oponom ContiSportContact Vmax. W roku 2008 Porsche 911 GT 9 wyposażone w te opony rozpędziło się do 409 km/h na torze we włoskim Nardo.

Polski oddział koncernu Continental AG powstał w styczniu 1997 roku. W 2018 roku firma przeniosła się z Alei Krakowskiej 2A do przestronnego kompleksu biurowego Business Garden Warszawa przy ulicy Żwirki i Wigury 16C. W biurze o powierzchni 1566 metrów kwadratowych przygotowanych zostało ponad 120 stanowisk pracy dla pracowników oraz kilka nowoczesnych sal konferencyjnych.

Zasady bezpieczeństwa

  • Zabrania się wykorzystywać produkt i jego części niezgodnie z przeznaczeniem. Nieautoryzowane modyfikacje i zmiany są niedozwolone.
  • Produktu nie powinno się przechowywać w gorących i mocno nasłonecznionych miejscach – może prowadzić do jego uszkodzenia lub degradacji.
  • Produkt stosować wyłącznie z kompatybilnymi felgami.
  • Produkt może być montowany wyłącznie przez osoby wykwalifikowane i przeszkolone w tym zakresie, zgodnie z wytycznymi producenta.
  • Nie usuwać żadnych oznaczeń z produktu – zawierają one istotne informacje niezbędne do dla bezpiecznej obsługi produktu.

Dane kontaktowe dostawcy

  • Dostawca Continental Reifen Deutschland GmbH
  • Adres
  • E-mail Customerservice_Tires@conti.de
  • Telefon +4951193801
Warunki gwarancji dla opony Barum Polaris 6 205/55R16 91 T 3PMSF
Najnowsze opinie dla opony Barum Polaris 6 205/55R16 91 T 3PMSF

Ten produkt nie ma jeszcze dodanych żadnych opinii.

Dodaj opinię dla tej opony

płatności elektroniczne
Kontakt

Infolinia

sklep@inopony.pl

pn-pt: 8-16, sb: 9-14

801 002 990

52 561 99 90

Płatności
Płatności PayU
Raty BNP Paribas
Copyright © 2010-2023 InOpony.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Barum Polaris 6 205/55R16 91 T 3PMSF

257.80 zł

801 002 990

52 561 99 90

tel. stacjonarne

tel. komórkowe

Infolinia